VipStrike-The GodFather
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

VipStrike-The GodFather

Join all !!!
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Cuvinte-cheie
Ultimele subiecte
» Cum fac misiunea?
Intrebari puse frecvent in joc Icon_minitimeSam Iun 29, 2013 10:30 am Scris de Admin

» Tutorial pentru incepatori
Intrebari puse frecvent in joc Icon_minitimeSam Iun 29, 2013 10:20 am Scris de Admin

» Regulament Medic
Intrebari puse frecvent in joc Icon_minitimeSam Iun 29, 2013 10:14 am Scris de Admin

» Regulament News Report
Intrebari puse frecvent in joc Icon_minitimeSam Iun 29, 2013 9:59 am Scris de Admin

» Anunturi NFS Club
Intrebari puse frecvent in joc Icon_minitimeSam Iun 29, 2013 9:56 am Scris de Admin

» Masini acceptate
Intrebari puse frecvent in joc Icon_minitimeSam Iun 29, 2013 9:56 am Scris de Admin

» Regulament NFS Club
Intrebari puse frecvent in joc Icon_minitimeSam Iun 29, 2013 9:55 am Scris de Admin

» Sugestii NFS Club
Intrebari puse frecvent in joc Icon_minitimeSam Iun 29, 2013 9:53 am Scris de Admin

» Cum trag cu arma?
Intrebari puse frecvent in joc Icon_minitimeSam Iun 29, 2013 7:28 am Scris de Admin

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Radio

 

 Intrebari puse frecvent in joc

In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 125
Data de înscriere : 14/06/2013

Intrebari puse frecvent in joc Empty
MesajSubiect: Intrebari puse frecvent in joc   Intrebari puse frecvent in joc Icon_minitimeSam Iun 29, 2013 7:25 am

Cum scriu pe chat sau tastez comenzi?
Apasand pe tasta "T".

Cum cumpar diverse obiecte, spre exemplu telefon, agenda, key si altele ?
Te duci intr-un 24/7(magazinul din LS, de langa burger-ul din Nord), tastezi /buy, iti apare acolo o lista, apoi tastezi /buy numar

Cum inchid / deschid masina ?
Folosind comanda /lock

Cum inchid / deschid whisper-ul ?
Prin comanda /togwhisper (trebuie sa fiti donator ca sa puteti folosii aceasta comanda!)

Cum inchid / deschid OCC-ul ?
Prin comanda /togocc

Cum inchid / deschid chat-ul familiei din mafie/gang ?
Prin comanda /togfam

Cum inchid / deschid anunturile reporterilor ?
Prin comanda /tognews

Cum dau un anunt sa vada tot server-ul ?
Prin comanda /ad mesaj , trebuie minim lvl 5+ !

Cum donez o suma de bani ?
Prin comanda /charity suma

Cum aflu ce numar are un jucator de pe server ?
Prin comanda /number nick/id. Este necesar sa detineti o agenta telefonica sa puteti afla numarul si jucatorul caruia doriti sa aflati nick-ul sa fie online in momentul respectiv.

Cum sun un jucator ?
Prin comanda /call numar. Jucatorul respectiv trebuie sa fie online in momentul apelarii.

Cum trimit un SMS ?
Prin comanda /txt numar mesaj. Jucatorul respectiv trebuie sa fie online in momentul apelarii.

Cum imi pun la casa TV / heal upgrade / armor upgrade ?
Folosind comanda /houseupgrade 1 / 2 / 3 sau /hu 1 / 2 / 3.

De ce nu merge sa imi pun la casa Armor upgrade ?
Trebuie sa fii politist.

Cum imi pun masina la casa ?
Prin comanda /carupgrade tip-ul masini , de ex /carupgrade bullet , costa 100.000 $

Cum pot vedea levelul la playerii cu id de la 20- in sus???
Tii apasat TAB si in acelasi timp apesi Page Down respectiv Page Up. Levelul apare sub numele de "score"

Cum contactez un admin ?
Prin comanda /report text

Cum imi vad levelul,materialele, drogurile, omorurile si banii in banca?
Tastand /stats aflati aceste lucrari, plus altele precum sexul, originea, varsta, wanted.

Cum aflu ce admini sunt online?
Prin comanda /admins

Cum aflu comenzile care pot fi folosite
Prin comanda /help

Cum pot intra intr`o factiune ?
Intri pe forum la categoria Factiuni si acolo ai toate factiunile,iti alegi una,citesti cerintele si postezi o aplicatie in topicul de cereri.

Cum pot inchiria o masina?
Poti inchiria o masina tastand /rentcar atunci cand esti in masina pe care vrei sa o inchiriezi.

Cum pot schimba skin-ul daca fac parte dintr-o factiune?
Poti schimba skin-ul daca faci parte dintr-o factiune prin comanda /clothes scrisa intr-un magazin de haine.

Cum pot sa imi schimb skin-ul daca sunt civil ?
Apesi F4 si astepti sa mori.

Cum pot sa ma uit la TV pe un anumit jucator?
Poti sa te uiti cu TV pe un anumit jucator folosind comanda /tv nume/ID in propria casa sau in casa unde ai chirie. Casa trebuie sa aiba neaparat upgrade-ul de TV.

De ce nu pot da TV pe un anumit jucator din casa unde am chirie/propria casa?
Nu poti da TV pe un anumit jucator deoarece acea casa nu are TV.

Cum pot pune TV in propria casa/in casa unde am chirie?
In propria casa poti pune TV folosind comanda /houseupgrade (/hu). In casa unde ai chirie nu poti pune TV, doar proprietarul casei poate.

Cum pot schimba cheile masinilor daca am doua(masina casei + masina cumparata/inchiriata)?
Poti schimba cheile prin comanda /switchkey.

Cum pot da cheia de la masina unui alt player?
Poti da cheia de la masina unui alt player folosind comanda /givekey nume/id.

Cum iau chirie la o casa?
Chirie se poate lua prin comanda /rentroom,daca casa are chirie,iar cand numai doresti sa ai chirie folosesti comanda /unrent.

De ce nu pot sa ma misc ?
Te'ai blocat. Tot ce trebuie sa faci este sa ceri la un admin /unfreeze prin /report

De ce nu merge sa ies din masina ?
Ai ramas fara benzina, trebuie sa dai /exit sa poti iesi, apoi apelezi la un mecanic prin /service mechanic.

Cum cresc in level ?
Folosesti comanda /buylevel si acolo o sa ai 2 cerinte care trebuie sa le indeplinesti ca sa poti creste in level. Sa ai destule respect points, si sa ai bani de level.

Cum fac respect points ?
La o ora jucata (cand primesti payday) vei primi si 1 respect point.

Cum fac bani ?
-Te angajezi, poti avea 2 job-uri, unul principal (care te angajeaza un lider: Taximetrist, Politis, FBI, NG, Medic..etc) si unul secundar (il veti gasi prin oras:Traficant de arme, de droguri, mecanic, etc.).
-Daca ai prins pesti mai mari de 20lbs ii poti vinde la 24-7.

Daca imi iau casa tot o sa-mi ia 50$ cand intru pe server ?
Da, indiferent daca ai casa sau nu, tot iti va lua 50$.

Daca am casa, pot avea masina mea ?
Odata cu casa, ai un upgrade (/carupgrade) si vei putea sa iti cumperi o masina.

Cum pot incuia masina ?
Ca sa o poti incuia, masina trebuie sa fie a ta (de la casa) sau cumperi de la 24-7 key locker, care va fi valabil doar pentru prima masina in care ai intrat (comanda /lock).

Cum dau un PM (private message) ?
/w nick mesaj, unde "nick" este numele jucatorului carui vrei sa-i dai mesaj(Trebuie level 2+)

De ce ma da afara din masina Politiei/FBI/NG/Taxi/CNN ?
Doar angajatii au voie sa le foloseasca.

Cum pot zbura si eu cu avionul ?
Trebuie sa cumperi o licenta de zbor.

Ce este o licenta ?
Este un act care o sa-l arati politistilor cand o sa-l ceara pentru a dovedi ca sunteti in legalitate pentru anumite posesii (arme in special).

De ce nu pot bea "beer/vodka" la bar?
Trebuie sa ai peste 18 ani ca sa poti bea alcool (data ai setat-o cand te-ai inregistrat) si cum alcool nu se serveste decat la persoanele peste 18 ani, la fel si aici se procedeaza.

Cum vad cat timp mai am de stat in inchisoare ?
Folosesti comanda /time cand esti in jail si o sa iti arate.

Unde pot gasi o masina cand sunt intr-un loc pustiu ?
Daca nu gasesti nici o masina, apeleaza la serviciul de taximetrie (/service taxi)

Cum poate scoate/depozita bani in banca ?
In primul rand, trebuie sa fii intr-o banca pentru a realiza orice tranzactie, cand esti inauntru poti depozita bani (/deposit suma) sau scoate bani (/withdraw suma). Sau poti scoate bani de la ATM'urile din oras.


Ce sunt triunghiurile de pe harta ? Trebuie sa ajung la ele sa-mi dea bani ?
Triunghiurile de pe harta reprezinta jucatorii, dar sunt la o inaltime mai mare/mai mica decat tine, de fapt jucatorii sunt reprezentati de patrate de diferite culori. Nu o sa iti dea bani daca ajungi la ele.

De ce au diferite culori "triunghiurile/patratele" ?
Fiecare job principal are o culoare distincta (Taxi - galben, FBI/Politie/NG - albastru , Yakuza - verde, Medic/pompier - rosu, La Cosa Nostra - rosu deschis, Hitman - nu are, CNN - mov) pentru a distinge jucatorii obisnuti de cei cu job.

De ce nu am primit payday ?
Veti primi payday daca sunteti online timp de o ora pe server. Daca intrati cate 10-20 minute, aceste minute se vor aduna si la 60 de minute adunate, chiar daca ati intrat cu 2-3 minute inainte de payday tot o sa primiti.

Ce e payday-ul ?
Payday-ul reprezinta salariul primit de fiecare jucator. Este din ora in ora (doar la ore fixe).

Cum pot cumpara o afacere (un business)?
Te duci la "casuta" din dreptul afacerii si dai /buybiz,trebuie sa aveti level 5+ si 5.000.000$ la voi!

Cum ii dau un nume?
Trebuie sa ai cumparata o afacere si scrii /bizname nume

Cum setez taxa de intrare/sell?
Trebuie sa ai cumparata o afacere si scrii /bizfee suma

Cum pot folosi drogurile ?
Apesi T si scrii /usedrugs.

De unde cumpar arme?
Arme poti cumpara de la jucatorii care sunt Arms Dealers (job secundar) sau de la Gun Shop-urile din Los Santos, San Fierro sau Las Ventures.

Cum imi cumpar de mancare?
Mergi la Well Stucked Pizza, Burger Shot sau Cluckin Bell, intri inauntru, mergi la cercul rosu si de acolo alegi meniul si dai SHIFT. Sau te duci langa un dozator si dai ENTER

Cum apelez la medic?
Suni la 911 /call 911, tastezi T si scrii Paramedic apoi de ce ai solicitat medicul.

Cum fac sa-mi apara nivelul de fuel?
Tastezi /fuel, iar dupa cateva secunde o sa iti apara nivelul de benzina din masina in care esti.

Cum alimentez cu benzina o masina?
Mergi la benzinarii si scrii /fill (trebuie sa fii langa pompele de benzina) sau apelezi la un mecanic (/service mechanic)

Unde se afla garajele de tunning?
Garajele de tunning sunt in fiecare oras, de ce mai multe ori langa Spray (tubul de spray) dar daca doriti o masina tunata (body kit + spoiler + nos + vinyls) mergeti la Wheel Arch Angels din San Fierro (partea vestica a orasului, langa plaja)

Cum imi folosesc propriul telefon mobil?
Trebuie sa aveti telefon mobil (il cumparati de la 24-7) si aveti cateva comenzi .. /call numar , /txt numar mesaj, /pickup (/p) sa raspunzi , /h (/hangup) sa inchizi.

Cum si unde pescuiesc ?
Ca sa pescuiesti trebuie sa mergi la Big Wheel Rod's din Los Santos (langa plaja) , mergi la una din undite si folosesti comanda /fish.

Cum imi iau un al doilea job? (job secundar)
Al doilea job il gasesti prin oras la punctele marcate cu J, ca sa te angajezi folosesti comanda /join apoi /accept job.

Cum ies din job-ul secundar?
Pentru a iesi din job-ul secundar, folosesti comanda /quitjob.

Ce reprezinta punctele de respect?
Punctele de respect reprezinta orele jucate, un punct este egal cu o ora. La fiecare level numarul de puncte pentru a evolua creste cu 2.

Ce sunt punctele de upgrade?
La fiecare nivel primiti puncte 'upgrade'. Ele va ajuta sa va mariti skillul, alegandu-va ceva(Cum ar fi drogurile pe care le consumi,viata si altele). Cel mai indicat este sa investiti in health deoarece rezistati mai mult atacurilor si foamei( o data la ora sau mai des trebuie sa mancati sau muriti).

De ce la unele centre de tunning nu primesc anumite masini?
Fiecare tunning center are alocat un nr. de masini(sa zicem la una exista elegy,sultan,jester si la altele landstalker etc.).

O sa creasca nivelul caselor si afacerilor o data cu timpul?
Desigur, jocul nu sta pe loc, cu cat jucatorii cresc in level cu atat apar case/afaceri care necesita un level cat mai mare.

Unde pot gasi comenzile slujbelor?
Tastand '/help'

De la ce level incep casele?
Casele incep de la level 3, pana la cele de level 25.

Cum pot face bani si sa ma pot angaja?
La level mic nu te ia mai nimeni sa te angajezi la o slujba primara. Insa iti poti lua slujbe secundare si astfel sa faci bani si cumparand level sa te angajezi. Poti deveni ca second job avocat, vanzator de arme, de droguri, prostituata, desi unele sunt ilegale.

Care este cea mai profitabila slujba?
Nu exista asa ceva. Insa exista slujbe de unde nu poti scoate bani. Poti scoate bani find car jacker,mecanic sau arms dealer.

In afara de slujbe, in SA MP nu exista nimic palpitant?
Ba da, inafara de slujba va puteti relaxa la skydiving(sarituri cu parasuta), plimbari cu avionul, karting, curse, paintball si alte activitati.

Inafara de slujbe, mai pot face bani?
Puteti face bani din pariuri, din eventuri organizate de admini(care au premii destul de mari), uitandu-va zilnic pe forum puteti castiga la eventuri, daca sunteti pe faza de sarbatori se dau premii in bani cash, chiar foarte mari, dar puteti organiza si curse ilegale.

Care sunt comenzile la banca?
Dupa ce ati intrat cu '/enter' puteti scoate bani folosind '/withdraw' si baga folosind '/deposit'. Ca sa vedeti cati bani aveti in banca '/balance' si sa transferati in contul altui jucator e /transfer nume/id.

Se inmultesc banii in banca?
Banii se inmultec in banca, in functie de level si suma depusa. De exemplu la 100k Primiti peste 6000 dolari la payday in banca + cashul 'in mana'.

Care este cel mai popular oras?
Cel mai mare si popular oras este Los Santos(LS) .

Ce inseamna 'k' dupa bani?
'k' reprezinta miile de dolari. De exemplu: 55k = 55.000 $, iar 'm' reprezinta milioane.
k = 1.000, m = 1.000.000

De ce imi da Crash server ? Cum pot rezolva problema asta ?
Eroarea Crash Server este la clientul pentru Multiplayer sau de la faptul ca sunt multi jucatori intr-un loc si nu suporta calculatorul prea bine cerintele jocului.

Cum platesc chiria ?
Chiria o platesti atunci cand dai /rentroom, iar la fiecare payday o sa iti ia banii pe chirie, suma pe care ai luat chiria.
Sus In jos
http://vipstrike.my-rpg.com
 
Intrebari puse frecvent in joc
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
VipStrike-The GodFather :: VipStrike :: VipStrike :: Informatii-
Mergi direct la: