VipStrike-The GodFather
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

VipStrike-The GodFather

Join all !!!
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Cuvinte-cheie
Ultimele subiecte
» Cum fac misiunea?
Tutorial pentru incepatori Icon_minitimeSam Iun 29, 2013 10:30 am Scris de Admin

» Tutorial pentru incepatori
Tutorial pentru incepatori Icon_minitimeSam Iun 29, 2013 10:20 am Scris de Admin

» Regulament Medic
Tutorial pentru incepatori Icon_minitimeSam Iun 29, 2013 10:14 am Scris de Admin

» Regulament News Report
Tutorial pentru incepatori Icon_minitimeSam Iun 29, 2013 9:59 am Scris de Admin

» Anunturi NFS Club
Tutorial pentru incepatori Icon_minitimeSam Iun 29, 2013 9:56 am Scris de Admin

» Masini acceptate
Tutorial pentru incepatori Icon_minitimeSam Iun 29, 2013 9:56 am Scris de Admin

» Regulament NFS Club
Tutorial pentru incepatori Icon_minitimeSam Iun 29, 2013 9:55 am Scris de Admin

» Sugestii NFS Club
Tutorial pentru incepatori Icon_minitimeSam Iun 29, 2013 9:53 am Scris de Admin

» Cum trag cu arma?
Tutorial pentru incepatori Icon_minitimeSam Iun 29, 2013 7:28 am Scris de Admin

Aprilie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Radio

 

 Tutorial pentru incepatori

In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 125
Data de înscriere : 14/06/2013

Tutorial pentru incepatori Empty
MesajSubiect: Tutorial pentru incepatori   Tutorial pentru incepatori Icon_minitimeSam Iun 29, 2013 10:20 am

Am creeat acest tutorial EXLCLUSIV pentru incepatori, aici se gasesc informatii elementare legate de serverul VipStrike.RO mod GodFather.


Modul GodFather

GodFather este un mod pentru SA:MP, in care jucatorii au ca scop sa faca un level cat mai mare, sa faca cat mai multi bani si sa aiba cat mai multa putere.
In acest mod se gasesc grupari numite factiuni, organizatii criminale, guvernamentale, sau mass-media.
Cam atat pe scurt despre GodFather. Sa trecem la tutorialul propriuzis.

1.Am facut contul si am intrat pe server, acum ce fac?

Primul pas care trebuie facut, este sa cititi regulile. Puteti face asta in joc tastand /reguli , /safezone , /db!

Dupa ce ai citit regulile, te duci la ATM si scoti bani din contul tau bancar prin comanda /withdraw recomandat e sa scoti 40.000$ pentru a face levelup, deci folosesti comanda asftel: /withdraw 40000
(Daca nu gasesti ATM, te poti duce la banca, folosind comanda /gps dupa care selectezi Los Santos Bank)

Tutorial pentru incepatori 9r7ihk_jpg

2.Am scos banii din banca, cum fac levelup?

Dupa ce ai scos banii din banca, scrii /buylevel, acum ai level 2. Odata cu acest levelup primesti si UpgradePoints, pentru incepatori ar fi recomandat sa folositi aceste puncte pentru health, pentru aceasta folositi comanda /upgrade health

3.Am facut level 2, ce ar trebui sa fac in continuare?

De aici incepe partea interesanta a jocului, dupa ce ai facut levelup ar fi bine sa cauti o casa de la care sa iei rent(chirie):

Tutorial pentru incepatori 2wpnlu8_jpg


Fiecare casa care ofera rent, are si o masina a casei, pe care o pot folosi atat chiriasii cat si proprietarul casei:

Tutorial pentru incepatori 15nrsx4_jpg

4.Am luat chirie, cum pot face bani?

Pentru a face bani, ai nevoie in primul rand de un job, pentru cei incepatori, este exccelent jobul CarJacker, pentru acest job cereti ajutor folosind comanda /needhelp, un helper o sa va ajute sa aflati care e treaba cu acest job.

Alta modalitate de a face bani ar fi sa faci misiunile. Misiunile se restarteaza odata la 12 ore, la ora 8:00(dimineata) si la ora 20:00(seara).
Pentru a face misiunea trebuie sa gasiti Steagul Rosu (folositi comanda /gps de unde selectati Mission request) pe harta, acolo gasiti asta:


Tutorial pentru incepatori 29o4f80_jpg

*Alte recomandari pentri noii veniti

1.Daca doriti arme, o posibilitate la indemana, ar fi, sa mergeti la Gun Shop Los Santos(GSLS):
Cand ajungeti in fata, scrieti /enter:


Tutorial pentru incepatori N4xemb_jpg

Odata intrati, folositi comanda /buygun pentru a vedea lista de arme disponibile pentru a fi cumparate:

Tutorial pentru incepatori 34r9dh3_jpg
Sus In jos
http://vipstrike.my-rpg.com
 
Tutorial pentru incepatori
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Pentru incepatori
» Level necesar pentru factiuni

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
VipStrike-The GodFather :: VipStrike :: VipStrike :: Informatii-
Mergi direct la: